Sempati Veteriner Kliniği

TavsanSevgisi.com - PonPon Kuyruklu Site Tavşan Sevgisi Facebook 'da...

PonPon Konular PonPon Konular  PonPon Forum Üyelerini Göster PonPon Üyeler  PonPon Ajanda PonPon Ajanda  Forumu Ara PonPon Arama  PonPon Yardım PonPon Yardım
  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ana Sayfam Yap - Favorilerime Ekle - Arkadaşını Davet Et !

TAVŞAN SEVGİSİ

Gerçek Hayvansever 'Tabakta Hayvan' Sevmez !  'Aşk' gibidir tavşanlar. Narin, zeki, duygulu ve sevgi doludurlar. İster beyaz, ister gri.. Aşkın her rengi tatlıdır. Bir tavşanın gözlerindeki sevgiyi gördüğünüz anda, aşkın zevkini yaşamaya başlarsınız. Tüylerini okşadığınızda, sevgilinizin elini tuttuğunuz kadarki kadar mutlu olursunuz. Koşmasını, oynamasını, uyumasını seyrederken, tüm dertlerinizden kurtulur, eşsiz bir huzura kavuşursunuz. İşte tavşan sevgisi, aynı aşık olmak gibidir. Hayatınıza bir kere girdimi, bir daha çıkmasını istemezsiniz. Her şeyiyle sizindir artık, size muhtaçtır, sevgi bekler, ilgi bekler. İşte TavsanSevgisi.com, bu tavşan aşkını yaşayanların sitesidir. Hoş Geldiniz...

Forumdaki Son Mesajlar : Tavşanım kum mu döküyor yardım ? Tavsanimizin gozu cikti Yardım edin lütfen tavşanımın ayağı kırık Tavşanımın ayağı kırık yardımmm !! Tavsandaki kulak iltihabi Tuvaletini yiyo Tavşananımamı böcek geliyor ? Tavşanda Eklem İltihabı Çok acil yardım lütfen 5 aylık tavşanıma yuva arıyorum.. Ayzer'in karnı gurulduyor Tavşanım 3 aylık ve kaşınıyor yıkanabilir iyim? tavşana tasma takmak doğru mudur ? tavşana tasma takmak doğru mudur ? TAVŞANIM YEMEK YEMİYOR FAKAT SU İÇİYOR ACİL YARDIM tavşanımın dışkısı tavşanımdan ayrılmak zorundayım😢 Parazit (uyuz) Parazit (Uyuz) ACIILL PARAZIT Arkadaslar acil bilgilendirme Tavşanım kafesine tuvalet yapmıyor Tavşanımın tüyleri eskisi gibi değil Tavşanım Halen Doğurmadı. Ponçik için ne yapmam lazım Tavşanım ayağımı tırmalıyor ve çiş püskürtüyor Tavşanımın neyi var? ikisi de erkek denildi çiftleşiyorlar wholesale C Type Glass Lid feed grade yeast cell wall manufacturers China Hot Stove For Chicken Farm In Winter manufac China sand cooling roller suppliers China grp grid flooring suppliers China LED High Bay Light For Basketball Court manu qualified A-286 heavy hex nut Customized leisure chair customized Invar 36 wires China Fire Fighting Equipment suppliers Laser Welded SAW Blade factory 12 volt battery pack 12 Volt Battery Laser Welded SAW Blade factory buy Rapid Manufacturing buy discount Industrial infrared thermometer price TAVŞAN YEMİ Bir tane bit vakası Tavşanımın cinsi merak konusu oldu lütfen yardım&# Tuvalet Hollanda Lop Bakımı çiftliğim var. tavşan arıyorum Tuvalet kabı Tuvalet sorunu tavşan doğumu Büyük ve küçük tavşanımı bir araya getirme? tavşan idrarı Tavşanım yem yemiyor su içmiyor tavsan ayagını ıncıttı Kemirme İşine Çare Var Mı? Böyle Bir Yemek Yeme Şekli Yok KULAK DÜŞMESİ Tavşanlarım çiftleşmeye çalışıyor Lop Tavşanı Göz Problemi Tabışcan a yuva Kanlı İdrar acil cevap ANKARA DAMIZLIK ERKEK TEDDY LOP ARANIYOR Taavşanım kakasını yapmıyor Tavşanım kaç aylık? Yurtdışına tavşan nasıl çıkarılır? acil cevap bu ne işe yarıyor bu ne işe yarıyor ? N’olur biri yardım etsin Chinchilla tuvalet eğitimi Ötenazi yapalım dediler LÜTFEN BANA BİRİ YARDIM ETSİN ÇOK ZOR DURUMDAYIM Tavşanım kendi idrarını yalıyor Taşvanlar Islak Mendilden Zehirlenir mi? Tavşanımın tuvalet sorunu Tavşanımın Sırtında Şişlikler Var tavşanımın ağzı kanadı Tavşanım cins mi? Tavşanımın derisinde hastalık mı var? Tavşanlar Kalabalık Ortamlarda Rahat Hisseder mi? Tavşanımın burnu akıyor Hollanda lop dişi tavşan izmir tavşanın kulağı Tavşanlar Pekmez Yer mi? Çok Acil Lütfen Yardım! Veteriner Tavşanım Kucak Sevmiyor Kuru kangren Ponciğin yaraları iyileşti ama.. TAVŞANIMIN DİŞLERİ ÇEKİLECEK. LÜTFEN İLGİLENİN Pratik Tavşan Yuvası Tavşanım karamel için acil veteriner öneris!!i Tavşan bakımı Uzayan tavşan dişi Tavşanımın Karnı Gurulduyor KANLI ÇİŞ bebek tavşanım,pelet maması Tavşanımın ayağı Zor zamanlar Tavşanım öldü Hollanda Lop Tavşanı Ücretsiz Sahiplendirme Tavşanım sahiplendirmek istiyorum Bir türlü çözüm bulamadım ilginç fikirler lazım 10 Gün Önce aldıgım tavsanıma yuva arıyorum Loop tavşan için dişi aranıyor izmir içi... Safkan Hollanda Lop Tavşanı Arıyorum Tavşan tavuk yemi yer mi palet yeme benzer olanlar tavşanım sürekli ısırıyor lütfen yardım edin 6 yavruyu ve anne-babasını sahiplendirmek istiyoru Gümüş Argente Dişi tavşanım erkeği dövüyor tavşanım dışkı ve idrar yiyor pamuğum ayağının üstüne basmıyor ücretsiz sahiplendirme - cücü tavşan çifti HAMİLE TAVŞAN!!!!!1 Pire ve tuvalet pamuğum hırladı Çok fazlalar tavşan ayağı tavşanım yonca sevmiyor alternatif vitamin önerisi Yabani tavşan bulduk eş aramak Yuva Ariyorum Acil!! PONÇİK ÖLDÜ lütfen acil yardim eder misiniz Tavşanıma Noldu ? Tavşanımın arka sağ ayağı haraket etmiyor ? :( Tavşanımın arka sağ ayağı haraket etmiyor ? :( 10 günlük tavşanımın karnında açılma oldu😢 Tavsanimin çişinin rengi değişti :/ Tavşanımın ayağı burkuldu Tavşanım Tavşanım Tavşanım beni yemeye çalışıyor tavşanımın deri hastalığı Yavrular YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM ÇOK ACİL Tavşanımın memesi şişti sanırım meme kanseri :( Tavşanimin dışkısı degisti Tavsanim elimi ısırıp kanatti Arkadaşlar tavşanım bir tık edindi ne yapayım? Ortalama tavşan ömrü???? Asma yaprağı zararlı mı ?? Yaşlanma ve problemler? ACİL TAVŞANIM ÇOK ÖKSÜRÜYOR Tavşanım iyi değil galiba Tarçınımın yanağı şişti yardım nolur? Tavşanım Kafasını Arkaya Atıyor ve Hapşuruyor tuvalet eğitimi Tavşanım kaka yapmıyor Tavşanım pastırma yedi :/// yerde bulmuş yemiş l Tavşanların beyni varmı Tavşanımın kakası küçüldü yardım yeni doğmuş tavşan tavşanımın çiftleşme zamanı Tavşanış garip bir ses çıkarıyor Hollanda Lop tavşanıma geçici yuva hamile tavşan yardım edin acillll TAVSANİM HİCKİRIYOR VEYA ÖKSÜRÜYOR ACİL YARDIM Tavşanlar Tavsanimin ayagi kangrene cevirir mi 😢 Tavşanımı sahiplendirmek istiyorum Tavşanın hakkında yardım edin lütfen ! Tavşanın hakkında yardım edin lütfen ! Tavşan sahiplendirme eğri boyun hastalığı tedavi önerisi? Tavsanımın kulagı yaralandı Tavsanım doğurdu ACİL YARDIMM 17 günlük tavşana dokunmak Tavşanımın Gözleri Kızardı Tavsanim dogurcak ama hala yuva yapmadı ACILL YARD Tavsanimin cenesinin altinda ki sey😢 Tavşanım ishal oldu ayrıca şu icmiyor Istanbul Anadolu Yakası Veteriner Arıyorum Tottili hastami Acill cvp bekliyoru tavşanın ında idrarından kan geliyor Tavşanımın idrar sorunu Tavşan Sırtında Tüy Dökülmesi Tavşan Sırtında Tüy Dökülmesi Tavşanımı yolculuğa çıkarmak tavşanıma arkadaş almak istiyorum tavşanımın patileri kirli tavşanım duvar peçete ip yiyot Tavşanım Kırmamı ve Kaç Aylık ? Yüzünü nasıl silmeliyim çiş olmuş :( Tavşanım kıl döküyor Tavsanimin dis yapisi bozuk :( Tavşanlarım ciftlesti ne yapmaliyim ? Tavşanımın yaşını merak ediyorum Ayağında ne olabilir Tavşanlarım ciftlesti ne yapmaliyim ? Tavşanım yavruladı bilgisi olan bakabilir mi ? Tavşanım hamile mi Tavşanları severken ters çevirmek Tavşanımın tepkileri 2 erkek yavru kardeş tavşan tavsanımın ağzından salya geliyor Tavşanımın cinsiyetini çok merak ediyorum Küp tel ızgara - (wire cube grid) nerede bulunur Tavşan sahiplenmek isteyenler Ev tipi kafes Tavşanımı yeni aldım kaç aylıkdır arkadaşlar yeni yavru tavşan aldım ama... Tavşanımda şişlik Acill Yardım bi kaç sorum var!!! Boncuğum artık yok Safirim çok fazla yemek yiyor Yeni şeyler öğrendik Tavsanımın cinsi nedir? İzmir'de kızımıza manita arıyoruz tavsanim yemek yemiyor tavsanim heryeri pisliyor cozum bulunmali tavşan kavgası tavsanim irki nedir Tavşan dışkısı Tavşanım su içmiyor ve bana hala alışmadı Büyük tavşanım Yavruya eziyet çektiriyor gibi erkek hollanda lop tavşanıma eş arıyorum Sanurım tavşanımın ayağına bir şey oldu Tavşanım için kuru yonca ve saman bulamıyorum Tavşanımın kulak bölgesinde tüyü azaldı. Eş arıyoruz Lütfen yardım edin tavşimin Kakası değişti Tavşanım hareket etmiyor acil tuy dokulmesi Tüy dökme mevsimi Tavşan evden gidiyor tavşanların cinsini bilmiyorum Arkadaşlar tavşanımın kulak içi rengi biraz garip kabız oldu yardım Tavşanım yem yemiyor?? Ya ben bu minnoşu hollanda lop diye aldım ama deği Tavşanımın cinsi hakkında bilgi almak istiyorum TAVŞANIM TUVALET EĞİTİMİNİ ALAMIYOR Tavşan kafeste yaşar mi Oğluşuma dişi arıyorum Tasma olayı ACİL YARDIM Hollanda Lob Teddy Erkek tavşanıma eş arıyorum Tavşan Kafesi yavru tavşanimizi sahiplendiriyoruz Tavşanım garip yürüyor Tavşanım çok pisletiyor Tavşanım Kıpırdamıyor! Tavşanım bana saldırıyor tavşan problemlerim Tavşanlar ile uzun yolculuk Uzayan tavşan dişleri Dişi arıyoruz Tavşanım herşeyi yiyor Tavşanımın tırnağı ve tasması Tavşanım daha bebek ve ishal Defterdar Tahir Efendi Camii'den tavşan çalındı. Ankara da kafesli yavru tavşan arıyorum Tavşan alerjisi Tavşan patisi temizleme Tuvalet eğitimi Tavsan Hollanda Lop Erkeğime Eş az hareket ediyor Tavsanim olmek uzere Yeni lop tavsanim yemek yemiyor ve su içmiyor acill yardımm acill yardım Lütfen bilgili kişiler yardım etsin Tavşanım öldü durduk yere Lop oğluma eş Tavşan çiftleşmesi Yemek yemiyor tuvaletini yapmiyor ? Tavsim vikledi Tavşanımın ayakları şiş Tavsanin bayilmasi Tavşanımın Cinsi Nedir Arkadaşlar ? Kör mü tavşan'ım Tavşanım kaç aylik Tavşanım kaç aylik Tavşanım 2 aylık garip davranıyor Tüyleri çok dökülüyor Patide tüy dökülmesi yem yemiyor Tavsanlara vitamin verilmelimi ? Tavsanim cok ciş yapıyor Gelin arıyoruz Tavşanlar çiftleşmek zorunda mı LÜTFEN YARDİM EDİN NAPICAM BİLMİYORUM izmir'den.. Çanakkale tavşanımın garip hareketleri Tavşanımın Ayağındaki Sağlık Problemi dişi lop (Mükerrer konu-Kilitlenmiştir) hollanda lop Ubuntu'm Aramızdan Ayrıldı... tavşan itaati cevap verebilirnisiniz lütfen Tuvalet sorunum hamile tavşan Ayak kırılması ve veterinere gittik  

!!! SİTEMİZDE TAVŞAN SATIŞI VE TİCARET YASAKTIR !!!

!!! KONULARDA YARDIM, LÜTFEN YARDIM, ACİL VB. KELİMELER KULLANMAK YASAKTIR !!!

Tavşanlar  Chinchilla  Tavşan Sağlığı  Soru-Cevap  Haberler  Üyelerin Tavşanları
Hatıra Defteri  Kaybettiklerimiz  Tavşan Resimleri  Tavşan Videoları  Tavşan İlanları  PonPon Cafe

PonPon Reklam

PonPon Reklam

Fan Club
 Tavsan Sevgisi:İNTERNET & BİLGİSAYAR & EĞLENCE ...HAZIRMISIN !:):Fan Club
Mesaj icon Konu: tavşan dergisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 248
Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22.Eylül.2015 Saat 11:21

sanırım deniz tavşanı dünyanın engüzel hayvanı
[IMG">http://i.hizliresim.com/gAPWk5.jpg" />

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24.Eylül.2015 Saat 20:17
              tavşan vikipedi

Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan

LİNKLERİ SADECE ÜYELERİMİZ GÖREBİLİR !
ÜYE OLMAK ÜCRESİZDİR ! BU KONUDAKİ LİNKİ ÜYE OLMADAN GÖREMEZSİNİZ..
HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

GİZLİ İÇERİĞİ GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK İÇİN ÜCRETSİZ ÜYE OLUN !

--- GİZLİ İÇERİK ---

türlerin ortak adıdır. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra anne tavşan yavru tavşanı bırakır.

Tavşangiller familyası yaklaşık 50 türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

adı verilir. Tavşangiller,

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

familyasını oluşturan

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.

Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar. Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

hariç tüm yeryüzünde yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur.

Evde bir tavşanın tamamen serbest gezmesi için evin çok iyi izole edilmiş olması gerekir (bkz. Kemirme ve izolasyon). Eğer bu yapılmamışsa tavşan kemirmemesi gereken eşyaları kemirecek (halı, mobilya kenarları ve kablolardan kaçışınız yok), hem eşyalara zarar verecek, hem de kendi sağlığını riske atacaktır. Bu yüzden tavşanın evde yüzde yüz serbest gezinmesi önerilen bir şey değildir. Evde özgürce dolaşan bir hayvan isteniyorsa tavşan bunun için iyi bir seçim değildir.

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25.Eylül.2015 Saat 17:46

yavru tavşan bakımı

Yavru tavşan bakımı; hakkında bilmeniz gereken ilk şey karton kuta değil, yeterli büyüklükte bir kafesin içerisinde bakımı sağlanmalıdır. Kutuda beslenmesi ve bakımı sağlanılan yavru tavşanların ayakları sürekli olarak ıslak kalacağı için bitlenme ve hastalıklar görülebilinir. Kutu da bakımı sağlanan Yavru tavşanı sürekli yıkasanız dahi ayaklarından çıkmayacak o idrar kokusu evinizin kokusunu değiştirecektir. Hatta kutu da beslenmeye devam ederse, eve vermiş olduğu kokular çeşitli haşeratları kendilerine çekeceklerdir. Durum böyle olunca tavşan sizden kaçak ve kucağınıza almanıza izin vermeyecektir. Öncelikle etrafa vermiş oldukları kokulardan kendileri rahatsız olacaktır ve sizden uzak duracaktır.

Yavru tavşanın ilk bakımı anne tavşanın eşsiz sütü ile karşılanmalıdır. Nasıl anne sütü bebekler için önemli ise yavru tavşanın ilk gelişimi açısından anne tavşanın sütü önemlidir. Yeni doğum yapmış anne bir tavşanın bebeği dünyaya tüysüz şekilde gelir. Bu durumda tavşan sahibine önemli bir sorumluluk düşmektedir. Yavru tavşanın onu koruyacak tüyleri olmadığı için üşümemesi ve hastalanmaması için onun ısısını koruyabileceği bir alanda tutulması gerekir. Yavru Tavşanın bakımı sağlanırken ona fazla ellemeye ve yakının da durmamaya önem verin. Eğer anne tavşan onu sevdiğinizi ve okşadığınızı fark ederse ve sizin kokunuzun ona geçtiğini hissederse yavru tavşanı ret edecektir.

Yavru%20Tavşan%20Bakımı

Yavru tavşanlar belirli bir büyüklüğe gelinceye dek onu yeşil yapraklı sebzeler ile beslemeyin. Eğer sürekli yavru tavşanınıza yeşillikler verirseniz ishal olmasına neden olursunuz. İshale yakalanmış yavru bir tavşanın da yaşama şansı yok denecek kadar azdır. Eğer anne tavşan yavrusunun yakınında değil ve ona sütünden veremiyorsa, çeşitli vitamin ve mineral kaynaklı mamalar ile besleyebilirsiniz.

Yavru tavşanınız 3-4 haftalık olana dek ona sadece mama ve çeşitli kuru otlardan verebilirsiniz. Tavşanların en çok sevdiği besin her ne kadar havuç olarak bilinse de aslında onlar kuru yonca ile beslenmekten daha çok zevk alırlar. Yavru tavşanların da kuru yonca ile beslenmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Ancak belirli bir rejin hazırlamak, yavru tavşanın gelişimini izlemek adına en doğrusu olacaktır. Tavşanınızın içme suyunu sürekli değiştirmenize gerek yok zaten suyu çok seven ve tüketen hayvanlar değildirler.

Yavru bir tavşana tuvalet alışkanlığını aşılamak bir zor olabilir. Ancak belli bir büyüklüğe gelene kadar tuvaletini evinizin her hangi bir yerine veya balkona yapmaya kalkışacaktır böyle durumlarda ona kızmayın. Kafesine kum dolu bir kâse koyun. Zamanla tuvaletini oraya yapmayı öğrenecektir. Ama öğrenene kadar evinizin her hangi bir yerine tuvaletini yapabilir.

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26.Eylül.2015 Saat 22:32
kendim world den tavşan dergis hazırladım umarım beğenirsinizLOL

TAVŞAN DERGİSİ

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

Tavşanlar gece aktif hayvanlardır. Yani alacakaranlıkta yada gece daha fazla faaliyet gösterirler. Arka bacakları ön bacaklardan daha uzundur. Üst dudakları ise derin olarak yarıktır. Tavşanların dişleri sürekli olarak uzar. Sürekli uzayan bu dişlerini törpüleyerek kısaltma zorunluğunda oldukları için tavşanlar kemirme ihtiyacı duyarlar. İkinci kesici dişleri küçük kalarak birinci kesici dişlerin arkasına itilir. Köpek dişleri ise tavşanlarda yoktur. Testisler genellikle 3. aydan sonra karın boşluğundan scrotum içine iner. Ayrıca testisler tavşanlar tarafından karın boşluğuna çekilebilir. Bu sebeple küçük tavşan yavrularında cinsiyetlerini ayırmak daha zordur. Tavşanların burunlarında dokunma hücreleri vardır ve iyi koku alırlar. Üst dudakta aşağı yukarı haraket eden 20-25 adet duyum iplikçikleri vardır. Bu duyum hücrelerini kullanarak çevre hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştıkları için tavşanların burunları ve üst dudakları sürekli olarak hareket halindedir. Tavşanlar sıcakkanlı hayvanlar olup memeli sınıfının tavşanlar takımında yer almaktadırlar. Kemirgenler ayrı bir takımdır ve o takıma tavşanlar girmezler. Beslenmelerine gelince otçul (herbivor) hayvanlardır. Özellikle yoncayı tercih ederler. Tavşanların gebelik süresi 29-33 gün olması ve yılda 5-8 doğum yapabilmeleri ve her doğumda da ortalama 6-10 yavru vermeleri bir tavşan çiftini bir yılda inanılmaz rakamlara ulaştırır. Tavşanlar için en uygun çevre ısısı 15-18 derecedir. Yüksek rutubetle seyreden 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ısı stresi gelişir. Bu durumda tavşanların üreme fonksiyonunda bozukluklar ve ölüm oluşabilir. Aynı şekilde tavşanın yaşadığı yerin sıcaklığının 10 derecenin altına inmemesi gerekmektedir. Yetişkin tavşanlar tüyleri sayesinde bu sıcaklıklardan yavrular kadar etkilenmesede, özellikle yeni doğmuş olan yavrular tüysüz doğacağı için çevre sıcaklığının daha yüksek tutulmasında fayda vardır. Tavşanlar doğada av konumunda oldukları için ürkek canlılardır. Özellikle yeni almış olduğunuz bir tavşanınız varsa yeni ortamına alışıncaya kadar daha dikkatli davranmalısınız. Tavşanınızın yaşadığı yerde gürültülü seslerin çıkarılması tavşanınızı strese sokabilir

BOYAMA   SAYFASI

EĞLENCE VAKTİ HADİ BOYAMA YAPALIM

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

BULMACA

HARFLERİ  ALFABEYE GÖRE SIRALAYIN

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

SAYILARI BİRLEŞTİR

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

TAVŞAN RESİMLERİ

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

Düzenleyen bambino - 26.Eylül.2015 Saat 23:01

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28.Eylül.2015 Saat 20:23
                      TEMBEL TAVŞAN

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman için kalbur saman içinde tembel tavşanın yaşadığı ormanda korkunç bir kuraklık başlamış. Yaz gelip geçtiği halde, tek bir damla bile yağmur yağmamış. Susuzluk hayvanların canına tak edince, bu duruma bir çare bulmak için toplanmışlar. İçlerinden birisinin teklifi üzerine, bur kuyu kazmaya karar verip çalışmaya başlamışlar. Bütün hayvanlar, hatta kuşlar bile gece gündüz çalışıyormuş. Ancak tavşan; “Ben daha çok küçüğüm!” diyerek çalışmak istemiyormuş.

Tavşanın böyle nazlanması diğer bütün hayvanları çok kızdırmış. Hayvanların emeği boşa çıkmamış. Kazdıkları kuyudan buz gibi bir su çıkınca, herkes çok sevinmiş. Kana kana içip yıkanmışlar. Kuyunun kazılmasına yardım etmeyen tavşana ise su vermemişler. Kral aslan, tavşanın kuyuya yaklaşmasını önlemek için,kuyunun başına her gün bir nöbetçi görevlendirmiş.

Tavşan yaptığı hatayı anlamış anlamasına, ancak iş işten geçtiği için yapacak bir şeyi de yokmuş. Bir gece kuyuda nöbet tutma sırası file gelmiş. Tavşan fili çok severmiş “kimse görmeden bana biraz su verir” düşüncesiyle yanına gidince, filin uyuduğunu görmüş. Çok uğraşmasına rağmen, onu bir türlü uyandıramamış. En sonunda gidip kulağına bağırmış.

Fil öyle bir zıplamış ki, kuyunun etrafındaki taş ve toprak yığınına çarpmış, bütün taş ve toprakları kuyunun içine dökmüş. Böylece kuyu kapanmış. Bu duruma çok üzülen fil ağlamaya başlamış. “Benim yüzümden oldu!” diyormuş. “Şimdi ne içeceğiz, hem sabah olunca diğer hayvanlara ne diyeceğim?” “Bu kadar üzülme!” demiş tavşan. “Elbette bir çaresini buluruz. Hem ikimiz beraberce çalışırsak, sabaha kadar kuyuyu temizleyip açarız.”

Fil: “Ama sen küçük ve zayıfsın!” demiş. Tavşan şöyle cevap vermiş; “Sen beni şimdi gör! Bak ki nasıl çalışıyorum.” Gerçekten de tavşan bir çalışmış, bir çalışmış ki sormayın. Sabaha kadar fille birlikte kuyuyu açmayı başarmışlar. Ertesi gün fil, bütün hayvanlara tavşanın çalışkanlığını anlatmaya başlamış. Herkes tavşanı alkışlayıp, kuyudan su içmeyi hak ettiğini söylemiş. Tavşan sadece su içebildiğine değil, diğer hayvanlarla yeniden dost olduğuna da çok sevinmiş. Kendisini ormanın bir üyesi gibi görmek onu mutlu ediyormuş.

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.Ekim.2015 Saat 13:05
TAVŞANLAR HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

YETERİNCE SU İHTİTAÇLARI KALMADIĞINDA TEK KULAKLARI AŞAĞIYA DOĞRU SARKAR ARKADAŞLAR.

AMAN DİKKATTT!!!! ANİ BİR ŞEY OLDUĞUNDA KALP KRİZİ GEÇİRİP ÖLEBİLİYORLAR.

KORKUDAN FELÇ OLABİLİRLER...

KORKTUKLARINDA HIZLICA ARKA AYAKLARINI YERE ÇARPARLAR

KAFESLERİNDE SIRADIŞI BİRŞEY GÖRDÜKLERİNDE KAFESLERİNE VURURLAR.

İNANILMAZ AMA AKRABALAR ÇİFTLEŞTİĞİNDE YAVRU TAVŞANLAR EKSİK BACAKLI KUYRUKSUZ DOĞABİLİYORLAR

Düzenleyen bambino - 03.Ekim.2015 Saat 13:06

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.Ekim.2015 Saat 13:15

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08.Ekim.2015 Saat 22:53

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

Tembel Tavşan Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman için kalbur saman içinde tembel tavşanın yaşadığı ormanda korkunç bir kuraklık başlamış. Yaz gelip geçtiği halde, tek bir damla bile yağmur yağmamış. Susuzluk hayvanların canına tak edince, bu duruma bir çare bulmak için toplanmışlar. İçlerinden birisinin teklifi üzerine, bur kuyu kazmaya karar verip çalışmaya başlamışlar. Bütün hayvanlar, hatta kuşlar bile gece gündüz çalışıyormuş. Ancak tavşan; “Ben daha çok küçüğüm!” diyerek çalışmak istemiyormuş.

Tavşanın böyle nazlanması diğer bütün hayvanları çok kızdırmış. Hayvanların emeği boşa çıkmamış. Kazdıkları kuyudan buz gibi bir su çıkınca, herkes çok sevinmiş. Kana kana içip yıkanmışlar. Kuyunun kazılmasına yardım etmeyen tavşana ise su vermemişler. Kral aslan, tavşanın kuyuya yaklaşmasını önlemek için,kuyunun başına her gün bir nöbetçi görevlendirmiş.

Tavşan yaptığı hatayı anlamış anlamasına, ancak iş işten geçtiği için yapacak bir şeyi de yokmuş. Bir gece kuyuda nöbet tutma sırası file gelmiş. Tavşan fili çok severmiş “kimse görmeden bana biraz su verir” düşüncesiyle yanına gidince, filin uyuduğunu görmüş. Çok uğraşmasına rağmen, onu bir türlü uyandıramamış. En sonunda gidip kulağına bağırmış.

Fil öyle bir zıplamış ki, kuyunun etrafındaki taş ve toprak yığınına çarpmış, bütün taş ve toprakları kuyunun içine dökmüş. Böylece kuyu kapanmış. Bu duruma çok üzülen fil ağlamaya başlamış. “Benim yüzümden oldu!” diyormuş. “Şimdi ne içeceğiz, hem sabah olunca diğer hayvanlara ne diyeceğim?” “Bu kadar üzülme!” demiş tavşan. “Elbette bir çaresini buluruz. Hem ikimiz beraberce çalışırsak, sabaha kadar kuyuyu temizleyip açarız.”

Fil: “Ama sen küçük ve zayıfsın!” demiş. Tavşan şöyle cevap vermiş; “Sen beni şimdi gör! Bak ki nasıl çalışıyorum.” Gerçekten de tavşan bir çalışmış, bir çalışmış ki sormayın. Sabaha kadar fille birlikte kuyuyu açmayı başarmışlar. Ertesi gün fil, bütün hayvanlara tavşanın çalışkanlığını anlatmaya başlamış. Herkes tavşanı alkışlayıp, kuyudan su içmeyi hak ettiğini söylemiş. Tavşan sadece su içebildiğine değil, diğer hayvanlarla yeniden dost olduğuna da çok sevinmiş. Kendisini ormanın bir üyesi gibi görmek onu mutlu ediyormuş.

Küçük, hızlı koşan bir tavşan varmış. Nereye varsa oranın, kendi mekanı olduğunu sanır, bir anda ortama ayak uydururmuş. Bir süre sonra ise oradaki kurallar onu yorar, çekip gidermiş.

Küçük tavşan, mekan mekan dolaşmış… O kadar sevimliymiş ki ; herkesi kendisine hayran eder, kolayca sevilirmiş.O, her nerede ise, kendisinin bile kontrol edemediği heyecanı ile etrafa sözler verip  dururmuş.

Bir gün, ormanlar kralı aslan onun methini duymuş.

“Bu nasıl bir şey ki; herkes onu bir anda seviyor demiş?

Bizim küçük tavşan, ormanlar kralının kendisini yanına çağırdığına inanamamış. O küçük oyunlarının bu kadar ün saldığını mı, yoksa kendisinin mi bu kadar iyi olduğunu bilmeden varmış aslanın yanına:

İçinden,

“ Biraz takılır, canım sıkılırsa giderim nasıl olsa. Ama sonuçta; o da kral olmuşsa bir şeydir .Merak ettim.Bir gidip bakayım, canım sıkılırsa nasıl olsa giderim” demiş.

Kral, tahmin ettiğinden çok daha yumuşak ve içten davranmış ona.

Bizim ormanda senin gibi akıllı bir tavşana ihtiyacımız var. Bizim ormanda kimse birbirine yalan söylemez. Herkes ormandaki havanın temiz, suyun tatlı, meyvelerin lezzetli olması için çalışır. Ve biz, bizim ormandaki her şeyi paylaşırız. Paylaştıkça biliriz ki; ormanımız daha güzel olur.

Biliriz ki; bu orman, çocuklarımıza bırakacağımız servettir.

Hızlı koşan küçük tavşan bir an düşünmüş.

“Acaba?” demiş.

“Bu aslan doğruyu mu söylüyor?”

Aslan, tavşanı duymuş. Onu zürafa, ceylan, sincap da duymuş.

Tavşanın gözlerinin oynadığını gören aslan;

“ Karar; gitmek ya da kalmakla ilgili ise…”

“Hadi bakalım şafak vakti yola çık” demiş.

Yorgun düştüğünde bir gün, belki bize tekrar uğrarsın…

Ama umarım o zaman geç olmaz…

Zira,

Taş, yerinde ağırdır …

Düzenleyen bambino - 08.Ekim.2015 Saat 22:54

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08.Ekim.2015 Saat 22:55

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
bambino
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı bambino Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19.Ekim.2015 Saat 23:03

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

Tavşanlar crepuscular canlılardır, yani en aktif oldukları süre günbatımı ve gündoğumu arasındaki ışıksız zamandır.

–  Kesinlikle otoburdurlar, yeşillik ve ot ile beslenirler. (bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Tavşanlar “kemirgen” ailesine değil, “tavşangiller” (Leporidae) ailesine aittirler ve genetik olarak atlarla akrabalıkları vardır. (bkz:

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Yaşam zamanları 4-9 yıl arasında değişir.

– Büyük şehirlerimizde alınan yavru tavşanların ancak %20’si hayatta kalabilmektedir :%28

–  Kısırlaştırılabilirler.

–  Sürekli evde olan tavşanlara kuduz aşısı yapılmasına gerek yoktur. Ancak insanlar ile aynı yerde yaşayan tavşanların iç ve dış parazitlere karşı koruma ilaçlamalarının yapılması gerekmektedir.(bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Kulaklarından tutularak kaldırılmazlar!

–  Tavşanlar sosyal hayvanlardır ve yalnız kalırlarsa depresyona girebilirler.

–  İnsanların etrafında olmayı çok severler ama genellikle kucağa alınmaktan hoşlanmazlar.

–  Doğal olarak temiz hayvanlar olan tavşanlar kesinlikle tuvalet eğitimi alabilirler (bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Tavşanların ses telleri olsa bile pek ses ile iletişim kurmazlar. Hoşnutsuzluk sonucu homurdanabilirler, korktuklarında ve canları acıdıklarında tiz bir ses çıkarırlar, yetişkin dişiler çiftleşme isteği olduğu zamanlarda gurk gurk diye bir ses çıkartırlar.

–  Tavşanlar kendilerini çok fazla sesli ifade edemeseler bile ne hissettiklerini çok güzel anlatabilirler (bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Çok hassas yapıları olan hayvanlardır ve doğru tutulmazsa ve çok yüksekten bırakılırlarsa bel kemikleri veya ayakları kolayca kırılabilir.

–  Tavşanların su içmedikleri ve ihtiyaçları olan suyu sebzelerden aldıkları bilgisi kesinlikle yanlıştır. Tavşanlara her gün taze içme suyu verilmelidir. (bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

)

–  Yaklaşık 50ye yakın değişik farklı tavşan türü bulunmaktadır.

–  Bebek tavşanlar gözleri kapalı ve tüysüz doğarlar. Bir süre yer altındaki yuvalarında annelerinin kendi tülerinden yaptığı minik yatakta yaşarlar.

–  Yeni doğmuş bir tavşana bir yabancı dokunmuşsa elinin kokusu bebeğin üzerine siner ve anne tavşan o bebeği evlatlıktan reddeder.

–  Tavşanlar korkunç bir üreme hızına sahiptir ve bu yüzden Avustralya’da milli felaket haline gelmişlerdi (bkz.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

ı

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

–  Yine Avustralya’nın Queensland bölgesinde evcil hayvan olarak tavşan beslemek kesinlikle yasaktır ve çok yüksek para cezası vardır.

–  Tavşanlar diğer hayvanlar ile beraber yaşayabilirler, ancak köpek ve kediler konusunda sahibin ikisini çok iyi gözlemlemesi ve fazla yalnız bırakmaması gerekir ve risklidir.

–  Tavşanların en iyi anlaştıkları diğer hayvanlar deniz domuzları (guinea pigs) olarak bilinse de en son yapılan bir araştırmaya göre beraber bakılan guinea pig ve tavşanların davranışlar gözlenmiş ve birbirlerinden rahatsız oldukları tespit edilmiştir.

HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

--- GİZLİ İÇERİK ---

Düzenleyen bambino - 19.Ekim.2015 Saat 23:04

1. aşkım pamuk
2. aşkım bambino
3. aşkım şeker
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Foruma Atla